ORCA CUP NAPÍŠE UŽ 21. KAPITOLU

ORCA CUP NAPÍŠE UŽ 21. KAPITOLU

Už v piatok sa v dlhom bazéne v bratislavskej plavárni Pasienky začne  21. ročník tradičného medzinárodného mítingu ORCA CUP (26. - 28. apríla). Záujem zúčastniť sa na pretekoch pôvodne prejavilo rekordných 1188 plavcov z ôsmich krajín sveta. Organizátori napokon ku 23. aprílu 2019 po odhláškach evidujú 848 štartujúcich športovcov zo Slovenska, Rakúska, Česka, Maďarska, Ruska, Slovinska, Srbska a Ukrajiny.

Najväčšou osobnosťou pretekov bude maďarský reprezentant a šesťnásobný olympijský medailista László Csech. Tridsaťtriročný rodák z Budapešti sa v piatok predstaví na 200 m polohové preteky a 100 m motýlik. V sobotu bude súťažiť na 200 m motýlik a 400 m polohové preteky. V záverečný deň podujatia absolvuje 50 m motýlik. Dvojnásobný majster sveta má okrem toho v sobotu naplánovanú autogramiádu a odovzdá medaily v žiackych kategóriách.

Spomedzi elitných slovenských plavcov sa na štartovej listine vyníma najmä meno dvojnásobného účastníka OH Tomáša Klobučníka z Dukly Banská Bystrica, ktorý bude bojovať o medailu na 100 m prsia. Štartovať budú aj všetci štyria účastníci vlaňajších olympijských hier mládeže Tamara Potocká, Miroslava Záborská, Dávid Gajdoš a Matej Duša. Za domáci oddiel ORCA Bratislava nastúpi na štart Zora Ripková. Stále iba šestnásťročnú plavkyňu, ktorá už má splnený limit na majstrovstvá Európy a sveta juniorov, čaká šesť štartov.

 

"Na najväčší plavecký míting na Slovensku sme pripravení a teší nás, že uvidíme v bratislavských vodách ďalšieho plavca svetovej úrovne. László Cseh je držiteľom svetových a európskych rekordov. Jeho zbierka 74 medailí z vrcholných podujatí hovorí za všetko," povedala predsedníčka tímu ORCA Bratislava Irena Adámková.« späť