Plávanie: Slovenský pohár družstiev a jednotlivcov

Miesto:
Šamorín
BAZĚN:
KATEGÓRIA:

Prvý marcový víkend patril v šamorínskej "nafukovačke" najlepším slovenským plavcom. V dňoch 5. - 6. 3. sa tu konal Slovenský pohár družstiev a jednotlivcov v plávaní. Zúčastnila sa ho, až na pár výnimiek celá slovenská seniorská a juniorská špička, ktorá bojovala nielen o dobré časy, miestenky na vrcholné podujatia ale aj o hodnotné finančné odmeny.

Za náš klub bojovalo 27 plavcov vo všetkých vekových kategóriách a  kolektívny duch celého ORCA tímu sa prejavil aj v konečnom zúčtovaní. V klubovej súťaži sme obsadili výborné 2. miesto a v počte vyplávaných medailových umiestnení sme s prehľadom a počtom 23 zlatých, 17 strieborných a 31 bronzových medailí nenašli konkurenta a obsadili sme 1. miesto.

O 71 medailí sa pričinilo až 19 ORCAčov: Gavran Valentín, Javorčík Jakub, Kollár Miloš, Očko Samuel, Nemec Radoslav, Coddington Mark, Fekete Samuel, Horňáková Nadine, Grožajová Lea, Romanová Viktória, Mišíková Alexandra, Šebáň Adam, Jakubec Jakub, Kačáni Adrián, Králová Natália, Macášek Jakub, Oselský Simon, Kačáni Lukáš a Dinková Michaela.

Celkovo naši skočili do bazéna 186 krát v individuálnych štartoch a zaplávali si z toho 95 osobných rekordov. Medzi jednotlivcov v rámci Slovenského pohára sa na tretie miesto postavil Rado Nemec v kategórii starší žiaci a Leuš Grožajová zvíťazila medzi mladšími juniorkami.

Ďakujeme všetkým za výkony a reprezentáciu klubu a oceneným srdečne blahoželáme :)