Plávanie: M-SR žiakov v krátkom bazéne 2021

Šamorín
BAZĚN:
KATEGÓRIA:
KALENDÁR:

V dňoch 1. - 3. 4. 2022 sa konali preložené Majstrovstvá SR žiakov 2021 v krátkom bazéne. Štartovalo na nich 394 plavcov zo 49 plaveckých klubov.

Našich 28 ORCAčov plávalo na 1*.

Vyplávali si 206 osobných rekordov a skvelo pracovali aj ako tím, o čom svedčí fakt, že v chlapčenských a mixových štafetách naši plavci nenašli premožiteľa.

Spomedzi slovenských klubov sme získali najviac cenných kovov (bolo ich až 40!) a so ziskom 18 zlatých, 12 strieborných a 10 bronzových medailí sme získali aj 1. miesto v medailovej štatistike podujatia.

Medzi medailistov sa v jednotlivých individuálnych  disciplínach a vekových kategóriách zapísali: Kajan Maxim, Fekete Samuel, Očko Samuel, Krištof Matiáš Ondrej, Javorčík Jakub, Macášek Jakub, Ďurči Martin, Godarský Šimon a Poliačiková Kristína.

Boli to úžasné preteky pre plavcov a ich trénerov a zároveň skvelá odmena po ťažkej a dlhej dobe covidovej.