ME do 23 rokov v Dubline / 85. účasť ORCAča na vrcholnom podujatí

Facebook icon

Aktualizované dňa 16.8.2023

Naša Teresa Ivan má už za sebou premiérové podujatie ME do 23 rokov a domov pre Slovensko priniesla dve medaile!

Teresa ako členka reprezentačnej výpravy sa môže tešiť nasledujúcim výsledkom:

V prvý súťažný deň si Teresa odplávala disciplínu 50m znak s časom 00:30,12, čím obsadila 16. miesto.

Druhý súťažný deň priniesol obrovskú radosť, keďže v disciplíne 50m voľný spôsob postúpila do večerného finále z ôsmeho miesta s časom 00:25,53. Tam si časom 00:25,24 vybojovala medzi európskymi pretekárkami bronzovú medailu! Následne jej vystačili sily aj na vyraďovaciu súťaž "skins" (tri rýchle rozplavby na 50m voľným spôsobom, pričom dvaja najpomalší v rozplavbe vypadávajú). Teresa vyhrala prvú rozplavbu a v druhej rozplavbe časom 00:26,72 dohmatla na 3. mieste. Po vyradení pretekárky z USA ale napokon získala striebornú medailu!

V nedeľu plávala Teresa 100m voľný spôsob, kde časom 00:56,59 obsadila 18. miesto.

Terese GRATULUJEME k jej skvelým výsledkom!

Už zajtra, v termíne od 11. do 13. augusta 2023, prebehne premiérové podujatie ME do 23 rokov v írskom Dubline.

Ide o úplne novú súťaž v kalendári LEN, ktorej sa zúčastní naša ORCAčka Teresa Ivan, čím pre náš klub vybojovala 85. účasť ORCAča na vrcholnom podujatí.