Majstrovstvá Európy juniorov v plávaní 2019 / 54. a 55. účasť ORCAča na vrcholnom podujatí

AKTUALIZÁCIA po MEJ Kazaň 2019  / VÝSLEDKY 54. a 55. účasti ORCAča na vrcholnom podujatí:

Zora Ripková a Simon Kliment

3.7.2019

Simon plával 100m znak v osobnom rekorde. Čas 0:59,36 stačil na 46. miesto.

Zorka plávala 200m motýlik v osobnom rekorde. Čas 2:17,73 jej zaistil 26. miesto.

Zorka bola v tento deň aj členkou štafety SVK (T. Potocká, S. Kupčová, Z. Ripková, M. Cibulková) na 4x100m voľný spôsob, ktorá si v doobedňajších rozplavbách časom 3:48,33 zabezpečila postup do večerného finále.

Vo finále dievčatá štartovali v tom istom zložení, plávali výborne a časom 3:46,85 obsadili úžasné 6. miesto :)

5.7.2019

Simon štartoval v disciplíne 200m znak a jeho čas 2:08,15 ho zaradil na 38. miesto.

Tento deň bol pre Zoru veľmi úspešný, pretože si vybojovala svoje prvé európske individuálne semifinále.

V ranných rozplavbách plávala 100m motýlik v osobnom rekorde, v čase 1:01,43 a vybojovali si postup do večerného semifinále, kde časom 1:01,93 obsadila 16. miesto :):)

6.7.2019

V tento deň Simon štartoval v poslednej zo svojich znakových disciplín. 50m znak zaplával v čase 28,22 a obsadil konečné 42. miesto.

Zorka sa postavila na štart svojej doplnkovej disciplíny 50 m voľný spôsob, kde dohmatla v čase 27,03 a obsadila konečné 39. miesto.

Zorka a Simon štartovali aj v mixovej štafete SVK (S. Kliment, A. Kušík, Z. Ripková, M. Cibulková) na 4x100m polohový pretek, ktorá si v doobedňajších rozplavbách časom 4:03,97 vyplávala 13. miesto.

Simon, ktorý rozbiehal prvý úsek znakom, plával 100m v čase 59,00, čo bol jeho osobný rekord :)

7.7.2019

V posledný deň si Simon zaplával ešte doplnkovú disciplínu 50m voľný spôsob. S časom 25,47 obsadil 70. miesto.

Zora opäť reprezentovala Slovenko v štafete 4x200m voľný spôsob (S. Kupčová, Z. Ripková, N. Trníková, M. Cibulková), ktorá si časom 8:20,37 vybojovala postup do večerného finále.

Vo finále skončilo Slovensko s časom 8:20,04 na 8. mieste :):)

VEĽKÁ GRATULÁCIA :):):)

Kvalifikácia na Majstrovstvá Európy juniorov v plávaní, ktoré sa budú konať od 3. do 7.7.2019 v ruskej Kazani, sa uzavrela 2.6.2019. Limity stanovené Slovenskou plaveckou federáciou na vrcholné juniorské európske podujatie splnilo dovedna 10 slovenských športovcov. A nás teší, že sa medzi elitou juniorského plávania nachádzajú aj dvaja naši ORCAči :)

Najviac limitov v jednotlivých individuálnych disciplínach, spomedzi všetkých slovákov, splnila naša Zora Ripková.

Prvý limit, hneď "A", splnila už hneď na prvých pretekoch letnej sezóny, v marci na Veľkej cene Slovenska, v svojej hlavnej disciplíne 200m motýlik a do konca kvalifikácie sa jej to podarilo ešte v ďalších 6 disciplínach.

disciplína 400m polohový pretek, čas 5:04,99, "C" limit

Zorke k perfektne zvládnutej kvalifikácii GRATULUJEME a tešíme z jej miestenky na MEJ, ktorá ORCAB priniesla 54. účasť ORCAča na vrcholnom podujatí.

Ale ORCAB to tento rok dala 2v1.

Miestenku na MEJ  a 55. účasť ORCAča na vrcholnom podujatí vyplával aj Simon Kliment, ktorý 29.3.2019 na pretekoch v anglickom Sheffielde splnil limit v diciplíne 200m znak.

disciplína 200m znak, čas 2:05,67, "C" limit

Simonovi taktiež GRATULUJEME a tešíme spolu s ním.

Odchod do ruskej Kazane je naplánovaný na 30.6.2019.