ORCA CUP 2015 prvý slovenský plavec so splneným A limitom na OH Rio 2016

ORCA CUP 2015 Jan Micka, Richard Nagy

17. ročmík ORCA Cupu 2015 so 722 účastníkmi z desiatich krajín začal prvého mája na bratislavských Pasienkoch úspešne. V závere prvého finálového programu splnili A limit na OH v Riu v disciplíne 1500 m voľný spôsob až dvaja účastníci pretekov, keď disciplínu vyhral čech Jan Micka v novom českom rekorde 15:03,68 min. pred našim Richardom Nagyom 15:11,68 min. Obaja tak splnili A limit na OH 2016 v Riu, ktorý má hodnotu 15:14,77 min. a od prezidentky SPF a zároveň riaditeľky pretekov Ireny Adámkovej získali finančný dar v hodnote 500 Eur.

Podujatia sa zúčastnil aj Vjatčanin Arkadij, majster sveta a olympionik, ktorý bol jedným z ťahákov podujatia. Prvý deň padlo spolu 13 rekordov podujatia, z toho dva v kategórii open o ktoré sa zaslúžil český reprezentant Jan Micka v disciplíne 1500 a 800 m VS, dva rekordy padli v kategórii juniorov na 100 m znak a 1500 m voľný spôsob, jeden v kategórii junioriek o ktorý sa zaslúžila Lucia Šimovičová na 200 m VS, ostatné boli žiacke rekordy mítingu.Na listinu plničov limitov pre EYOF pribudol vďaka disciplíne 1500 m VS Adam Rosipal, polepšili si aj ďalší pretekári, ako napríklad Vlado Štefánik, či Barbara Bartovičová na MS juniorov v Singapore, alebo Tomáš Ružič a Dávid Bartáky na EYOF.

Jeden slovenský rekord v kategórii 13. ročných žiakov padol v disciplíne 50 m prsia, o ktorý sa zaslúžil Kevin Bielik JT BA.