Karolína Hájková na Majstrovstvách sveta

Výsledky našej Kaji :)

3.12.2014 (streda) disciplína 100m znak 1:01, 40 (46. miesto)

5. 12. 2014 (piatok) disciplína 200m znak 2:13, 51 (34. miesto)

6.12.2014 (sobota) diciplína 50m znak 0:28,57 (35. miesto)

Naša Karolína Hájková spolu s ostatnými kvalifikovanými reprezentatami Marekom Botikom, Tomášom Klobučníkom, Veronikou Kolníkovou, Katkou Listopadovou a Rišom Nagyom včera odleteli do qatarskej Dohy, kde nás budu reprezentovať na Majstrovstvách sveta v krátkom bazéne, ktoré sa konajú od 3. do 7.12.2014.

DRŽTE SA !

Kedy ich uvidíme v rozplavbách:

Streda:    3.12.    100 m prsia Marek Botík /1:00,11/ a Tomáš Klobučník /57,75/ ,  100 m znak Karolína Hájková /1:02,16/

Začali sme pekne - Tomáš Klobučník postupuje do semifinále deviatym časom 57,75 sek., čo je jeho vyrovnaný SR rekord z Herningu, Marek Botík v rovnakej disciplíne v osobnom rekorde 59,49 sek., 31. miesto z 98 pretekárov a Karolína Hájková rovnako ako Tomáš,  navlas vyrovnala vlastný osobný rekord 1:01,40 min., obsadila 46. miesto zo 73 pretekárok. Blahoželáme !

TOMÁŠ KLOBUČNÍK  v semifinále 100 m prsia nový Slovenský seniorský rekord 57,71 sek. a celkovo dvanásty vo svete !

Pvrý deň dva svetové rekordy o ktoré sa postarala fenomenálna  španielka Belmonte Garcia - 200 m motýlik 1:59,61 - prvá žena pod dve minúty a o niekoľko minút neskôr druhá ťažká disciplína 400 m PP opäť  sveťák 4:19,86 min. V oboch disciplínach jej k svetovým rekordom pomohla jej silná súperka Katinka Hossu z Maďarska, ktorá doplávala druhá.

Štvrtok:   4.12.    100 m VS Katarína Listopadová /55,11/, 400 m PP Richard Nagy /4:13,25/, 100 m PP Katarína Listopadová /1:00,49/, 800 m VS Veronika Kolníková /8:48,40/

Ruská štafeta v rozplavbách v prvej disciplíne 4x50 PP vytvorila svetový rekord časom 1:32,78 min., RIŠO NAGY vytvoril nový Slovenský seniorský rekord v disciplíne 400 m PP skvelým časom 4:07,94 min. a iba 47 stotín sekondy zaostal za finálovým postupom ! Veronika Kolníková zaplávala v disciplíne 800 VS čas 8:52,11 min, ktorým sa priblížila k svojmu osobáku na 4 sekundy.Katka pre pretrvávajúce teploty žiaľ na MS 2014 plávať nebude.

Vo večernom finále prepísali svetový rekord z rozplavieb na 4x50 PP brazílčania časom 1:30,51 min. O šiesty svetový rekord sa zaslúžila očakávane Katinka Hossu z Maďaraska v disciplíne 100 m znak časom 55,03 sek. Siedmy svetový rekord pokoril Chad Le Clos na 100 m motýlik časom 48,44 sek.

Piatok:    5.12.     200 m znak Karolína Hájková /2:10,97/, 400 m VS Richard Nagy /3:45,09/ a Veronika Kolníková /4:19,23/, 200 m prsia  Tomáš Klobučník/2:04,97/

TOMÁŠ KLOBUČNÍK postupuje do finále na 200 m prsia ôsmym časom 2:05,01 min. SKVELÉ smileyRIŠO NAGY druhý štart a druhý seniorský SR rekord - v disciplíne 400 m voľný spôsob zaplával za 3:43,51 min. obsadil 21. miesto z 80 pretekárov. Veronika Kolníková v rovnakej disciplíne zaplávala čas 4:19,88 min. obsadila celkovo 36. miesto z 53 pretekárok. Karolína Hájková na 200 m znak 2:13,51 a 34. miesto z 48 pretekárok.

TOMÁŠ KLOBUČNÍK vo finále na výbornom 5. mieste  v novom rekorde SR na 200 m prsia 2:04,29 min. !  cheekySvetový rekord s poradovým číslom 8 vytvorila štafeta dániek na 4x50 PP. Výborný čas a svetový rekord vytvorila maďarka Hossu Katinka v disciplíne 200 m znak - 1:59,23 min., tá istá plavkyňa o chvíľu vytvorila už 10-ty svetový rekord MS, keď 100 m PP zaplávala za 56,70 sek. U mužov sa o svetový rekord postaral aj francúz Manaudou Florent, ktorý preletel 50 m voľným spôsobom v čase 20,26 sek. V záverečnej disciplíne padol dvanásty svetový rekord, o ktorý sa postarali holanďanky v štafete 4x100 m voľný spôsob časom 3:26,53 min.

Sobota:  6.12.     50 m znak Karolína Hájková /28,41/,  Katarína Listopadová /26,89/, 100 m motýlik a 200 m PP Katarína Listopadová /57,84/ a  /2:13,40/, 50 m prsia Tomáš Klobučník /27,02/ a Marek Botík /26,99/

Karolína Hájková 50 znak - 28,57 sek. 35/57, Tomáš Klobučník 50 psia 27,04 sek. 19. miesto zo 106 pretekárov, Marek Botík 27,25 sek. 26/106.

Trinásty svetový rekord majstrovstiev padol poobede, keď úvodnú disciplínu 4x50 VS vyhrali Rusi časom 1:22,60. Ani finále na 100 m prsia sa nezaobišlo bez svetového rekordu, keď Alia Atkinson z Jamajky vyhrala časom 1:02,36 - týmto časom vyrovnala rekord litovčanky Meilutyte, ktorá skončila až za ňou. Disciplínu 50 m znak vyhral francúzsky šprintér Florent Manaudou skvelým časom 22,22 sek. čo bol v poradí už 15-ty rekord majstrovstiev. Maďarka Hossu Katinka opravovala svetový rekord na 200 m polohové preteky časom 2:01,86 min. Ani posledná piatková disciplína neostala bez svetového rekordu, postarala sa oň ameriská miešaná štafeta časom 1:28,57 min. v disciplíne 4x50 voľný spôsob.

Nedeľa: 7.12.      200 m VS Katarína Listopadová /1:57,49/, 1500 VS Richard Nagy /14:38,64/

Ráno začalo  holandské kvarteto dievčat štafetu 4x50 m voľný spôsob časom 1:35,74 min., ktorý znamenal v poradí 18-ty svetový rekord majstrovstiev v Dohe.

RIŠO NAGY absolvoval z dôvodu choroby Katky Listopadovej posledný náš štart na podujatí najťažšiu disciplínu 1500 m VS. Všetci sme mu verili že sa mu podarí opäť pokoriť rekord SR ktorý zaplával v Plzni. Rišo nás nesklamal a vyhral svoju rozplavbu v novom rekorde 14:35,50 min. Škoda len že nemohol plávať v najrýchlejšej rozplavbe poobede. Ráno ho predbehol iba plavec z predchádzajúcej rozplavby američan McBroom. a tak sme museli nervózne čakať až do večerného finále, kedy sme sa dozvedeli perfektnú správu, že Rišo obsadil celkovo perfektné 8. miesto a zavŕšil tak svoje rekordné ťaženie na majstrovstvách sveta v Dohe.

Poobedňajšie finálové popoludnie nezačalo inak ako ďalším svetovým rekordom holanďaniek v disciplíne 4x50VS, ktoré pokorili svoj svetový rekord z rána, ich čas  1:34,24 min. V disciplíne 50 m prsia zvíťazila brazílska plavkyňa Medeiros Etiene, ktorá vytvorila v poradí 20-ty svetový rekord majstrovstiev časom 25,67 sek. na 50 m znak. Sto metrov polohové preteky mali opäť svetovú príchuť, keď svoj vyrovnaný rekord zaplával nemec Markus Deibler časom 50,66 sek. Ani nasledujúca disciplína neostala bez svetového rekordu, 100 m motýlik zaplávala rekordne švédka Sarah Sjostrom v čase 54,61 sek. Tá istá žena už po tisícpäťstovke zaplávala ďalší svetový rekord, tento krát v disciplíne 200 m polohové preteky, v čase 1:50,78 min. a porazila aj fenomenálnu maďarku Katinku Hossu, bol to vlastne posledný - 23 svetový rekord majstrovstiev v Dohe.  Tieto majstrovstvá sveta  až na chorobu našej Katky Listopadovej, ktorej nemôžme nič vyčítať mali obrovský náboj a úspech pre Slovenské plávanie, ale vynikajúcu úroveň celé majstrovstvá, čoho dôkazom je počet rekordov. Boli to naozaj dobre pripravené majstrovstvá aj po organizačnej stránke.

Nás môže tešiť, že z našich skromných podmienok na Slovensku sme dokázali obrovský úspech, v podobe dvoch plavcov s TOP umiestnením. Tomášove piate a Rišove ôsme miesto na svete je naozaj unikát, veď sotva by niekto na svete uveril, že máme na Slovensku menej plaveckých bazénov, ako majú viaceré európske mestá sami.